ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10165015
*
nr 1016 5015
Spegel
Sengustaviansk, höjd: 156 cm
Kondition: senare glas
Utrop:
8.000 kr
Såld:
5.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2016
kl 18:57:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 14:47:29
1
5.000 kr
1/2 18:43:44
2
4.200 kr
1/2 18:43:44
1
4.400 kr (Budbetjänt)
1/2 18:50:17
3
4.600 kr
1/2 18:50:17
1
4.800 kr (Budbetjänt)
1/2 18:50:56
3
5.000 kr
1/2 18:50:56
1
5.000 kr (Budbetjänt)
1/2 18:52:14
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Kondition: senare glas
Läs om budbetjänten
nr 1016 5015
Spegel
Sengustaviansk, höjd: 156 cm
Kondition: senare glas
Utrop: | 8.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 14:47:29 | 1 | 5.000 kr |
1/2 18:43:44 | 2 | 4.200 kr |
1/2 18:43:44 | 1 | 4.400 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:50:17 | 3 | 4.600 kr |
1/2 18:50:17 | 1 | 4.800 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:50:56 | 3 | 5.000 kr |
1/2 18:50:56 | 1 | 5.000 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:52:14 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14